Новини
Екологія
За кордоном

Через теплу зиму Німеччина вперше залишилася без крижаного вина


Виноробам не вдалося зібрати урожай для виробництва Eiswein, який виготовляють з промерзлих на лозі ягід.

«2019 рік увійде в історію як перший рік, коли по всій Німеччині не було врожаю для крижаного вина», – йдеться в заяві Німецького інституту вина (DWI).

За словами представника DWI Ернста Бюшер, через теплу зиму ні в одному з 13 виноробних регіонів країни температура повітря не опускалася до необхідних для цього виду десертного вина –7°C.

Нагадаємо, цьогорічна зима стала найтеплішою за весь період спостережень у Європі.

Також фахівці зазначають, що в останні роки погодні умови все частіше стають непридатними для виготовлення крижаного вина. У 2017 році лише сім виноробних господарств в Німеччині змогли зібрати відповідний урожай, також великою рідкістю є крижане вино 2014 року.

«Якщо в найближчі роки буде більше теплих зим, крижані вина з німецьких виноробних регіонів незабаром стануть ще більш цінними, ніж вони і без того є», – зазначає Ернст Бюшер.

Довідково:
Існують свідчення про те, що заморожений виноград використовувався для виготовлення вина ще за часів стародавнього Риму. Вважається, що перше післяримське крижане вино було виготовлено у Франконії на південному заході Німеччини в 1794 році.