Новини
Довкілля
За кордоном

Через танення льодовиків на Землі може настати новий льодовиковий період


Танення льодовиків в Антарктиді може запустити ланцюгову реакцію, яка призведе до нового льодовикового періоду.

Фото: pixabay.com

До такого висновку прийшла міжнародна група вчених, що вивчає наслідки зміни клімату в Кардіфського університету у Великобританії, повідомляє видання Daily Mail.

На думку вчених, через танення льодовиків та айсбергів в Атлантичний океан потрапляє великі обсяги прісної води. Морська вода в Атлантиці, яка стає через це більш прісною, забиратиме з атмосфери вуглекислий газ, знижуючи парниковий ефект і сприяючи похолоданню.

Вчені під час роботи використовували різні методи, зокрема вони досліджували зразки гірських порід віком до 1,6 мільйона років, взяті в Антарктиді.

Дослідники зазначають, що дане дослідження може стати відсутньою ланкою, що допомагає зрозуміти, як Антарктида і Південний океан реагують на регулярні зміни похолодань і потеплінь на Землі, пов'язаних з орбітою нашої планети навколо Сонця.

До слова, вчені вже попереджали про наближення «міні-льодовикового періоду». А можливу причину останнього льодовикового періоду не так давно знайшли на морському дні.

Нагадаємо, нещодавно навіть у Сахарі випав сніг.

Для зручності і аби бути першим у курсі найсвіжіших новин України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Щоб не пропустити найсвіжіші новини – обов’язково вмикайте повідомлення у вашому Telegram.