Новини
Екологія
За кордоном

Через пандемію в світі нідерландці змушені щодня викидати на смітник мільйони квітів


За останні тижні попит на квіти в світі суттєво знизився, через що постраждала економіка цілої країни.

У Нідерландах розпочався сезон тюльпанів, проте цьогоріч виробники змушені знищувати мільйони квітів на день тому що через всесвітню пандемію попит на квіти суттєво знизився, повідомляє CTV News.

Гори тюльпанів, троянд, хризантем та інших квітів на найбільшому в світі квітковому ринку викидають на смітник. Уквітчане сміття збирають копачем, адже вручну справитися з такою кількістю нікому не потрібних квітів просто не можливо.

«Єдине рішення, яке можна було прийняти в сьогоднішніх умовах, – знищити квіти», – повідомив прес-секретар голландського конгломерату флористів Royal FloraHolland Мішель ван Шчі. – «Це перший раз, коли ми приймаємо таке рішення. Голландський конгломерат вже існує більше ста років, і це перший раз, коли ми перебуваємо в такій кризі».

За попередніми даними, ця сфера цьогоріч може втратити 70-80% від середнього загального річного виробництва квітів. Що в свою чергу стане великим ударом і для економіки самої країни Нідерланди.

Закриття магазинів та підприємств, спричинене спалахом корона вірусу матиме «драматичні» наслідки, говорить Пріська Клейн, голова Королівської асоціації виробників цибулин.

«Ми ніколи раніше не бачили нічого подібного», – сказала вона. – «Більше немає попиту на квіти через пандемію у всій Європі. Наближається День матері, і виробники тюльпанів починають збирати врожай з січня по квітень-травень, тож зараз якраз середина сезону. Карантин ввели в «найгірший момент у році» для виробників тюльпанів».

Проте флористи не втрачають оптимізму і заявили, що розпочинають кампанію, яка заохочуватиме клієнтів «купувати квіти, а не туалетний папір».

Читайте також:
Карантин: в Україні значно подорожчали ціни в магазинах
Програміст зі Львова створив онлайн-мапу поширення коронавірусу в Україні
Канікули на карантині: МОН просить не перевантажувати учнів