Новини
Суспільство

"Час діяти, Україно!": гранти для соціальних проєктів до 100 тисяч гривень (ВІДЕО)

У конкурсі можуть брати участь органи місцевого самоврядування, комунальні установи, освітні заклади, заклади охорони здоров’я, неурядові організації.

4 травня розпочався новий сезон грантового конкурсу для локальних ініціатив у громадах "Час діяти, Україно!". Загальний бюджет становить 7 млн грн. Розмір фінансування одного проєкту – до 100 000 гривень. Одна команда має змогу подати одну або більше проєктних заявок.

"Під час повномасштабної війни локальні виклики нікуди не зникають. Натомість додаються нові: від адаптації переселенців (яка, згідно з нашим дослідженням, не скрізь є системною), збільшення тиску на медзаклади в громадах до значної потреби в усіх регіонах місць психологічної реабілітації та відновлення. Тому щоб підтримати громади й активістів у їхньому бажанні створити навколо себе кращий, ефективніший, здоровіший простір, ми продовжуємо наш щорічний грантовий конкурс "Час діяти, Україно!", –

директорка благодійного фонду "МХП – Громаді", організатор конкурсу "Час діяти, Україно!" Тетяна Волочай

Географія конкурсу – 12 областей України: від Волинської до Дніпропетровської областей.

Тематика проєктів, які можуть отримати фінансування, – широка: від освітніх, медичних, інфраструктурних до ініціатив з реабілітації ветеранів та підтримки розвитку української культурної ідентичності.

"Головна умова: учасники конкурсу мають чітко обґрунтувати важливість розв’язання конкретної проблеми для місцевої громади/регіону. Проєкти мають бути реакцією на суспільні запити, бути важливими для певного закладу (школа/садок), невеликого населеного пункту чи громади. Тільки тоді відбудеться синергія зусиль й ми побачимо хороший результат", –

керівник національних проєктів благодійного фонду "МХП – Громаді" Володимир Панченко

Прикладом такого успішного проєкту став креативний хаб у с. Потапці на Черкащині. Там організатори конкурсу презентували нинішній новий сезон "Час діяти, Україно!". Рік тому завдяки грантовим коштам у приміщенні сільської бібліотеки місцеві активісти зробили ремонт, закупили нові меблі й створили творчий простір.

Він став викликом на запит:

  • соціалізації переселенців,

  • творчого розвитку місцевих мешканців,

  • долучення до волонтерських ініціатив.

Сьогодні тут плетуть маскувальні сітки, проводять заняття хорові колективи, діти й дорослі створюють і продають благодійну біжутерію тощо. Завдяки одному проєкту сотні людей у невеликому населеному пункті отримали місце для об’єднання спільних зусиль та переживання наслідків війни.

Хто може брати участь у конкурсі: органи місцевого самоврядування, комунальні установи, освітні заклади, заклади охорони здоров’я, неурядові організації.

Проєктні пропозиції приймаються з 4 травня до 1 червня 2023 року. Заявки подаються на сайті конкурсу: https://timetoact.com.ua/. У разі виникнення питань щодо заповнення документів можна писати організаторам на пошту timetoact@mhp.com.ua

Попередньо результати конкурсу будуть оголошені 20 червня 2023 року.

Нагадаємо, 4 квітня стартував грантовий конкурс "Роби своє". Підприємці з регіонів можуть отримати на започаткування чи продовження власного бізнесу до 100 тис. грн.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.