Новини
Україна
Суспільство

Бюджет поповнився майже на 3,5 мільярда гривень завдяки аудиту


Співробітники Державної фіскальної служби провели сім тисяч планових і непланових перевірок та зустрічних звірок

Упродовж січня-квітня підрозділи аудиту Державної фіскальної служби України провели 1,6 тисячі планових перевірок платників податків, а також 4,3 тисячі  позапланових перевірок та 1,1 тисячі  зустрічних звірок. У тому числі – 66 перевірок фінансових установ з відокремленими підрозділами, за результатами яких донараховано 214,6 млн гривень.

Також за результатами контролю за дотриманням вимог валютного законодавства донараховано 206,3  мільйона гривень пені за порушення термінів розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності,  й 191,5 мільйона гривень податку на прибуток з іноземних юридичних осіб.

На виконання ухвал суду (в тому числі отриманих торік) проведено 24 документальні перевірки, донараховано грошових зобов’язань на суму 95,7 мільйона гривень. На виконання інших доручень правоохоронних органів, які надаються під час розслідування кримінальних проваджень, проведено 297 документальних перевірок та донараховано 174,3 мільйона гривень.

 А за результатами 300 документальних перевірок дотримання законодавства України з питань державної митної справи, донараховано 292,9 мільйона гривень грошових зобов’язань.

Загалом підсумки контрольно-перевірочної роботи такі: донараховано до бюджету 15,4 мільярда гривень, з яких узгоджено 5,3 мільярда, в тому числі основного платежу з податку на прибуток –майже 2,3 мільярда гривень, ПДВ – понад 1, 775 мільярда.

Реальний вклад підрозділів аудиту із забезпечення надходжень до бюджету склав 3, 456 мільярда  гривень (забезпечено надходжень грошима на 1, 132 мільярда, зменшено від’ємне значення об’єкта оподаткування податком на прибуток на  10, 678 мільярда, що попередило несплату податку у майбутньому на 1, 922 мільярда, зменшено залишки від’ємного значення ПДВ, який після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного періоду на 402 мільйони гривень), повідомляє прес-служба Державної фіскальної служби України.