Новини
Автоновини
Київ

Бюджет Києва отримав 1,5 млн грн штрафів за неправильне паркування


За порушення правил паркування авто у липні до бюджету столиці надійшло 1,55 млн грн.

Фото: pixabay.com

Про це повідомили у Департаменті транспортної інфраструктури Києва.

Щодня за порушення правил паркування у столиці евакуюють близько 300 автомобілів. Тільки протягом липня було евакуйовано 5585 автівок.

Типові порушення правил паркування: зупинка на велосипедних смугах та смугах громадського транспорту, пішохідних переходах, виїздах із прилеглих територій, на перехрестях тощо.

Порушники оплачують три квитанції: штраф у розмірі 510 грн, послуги евакуатора – 1270 грн, та перебування авто на штрафмайданчику – 144 грн/доба.

Столична влада прагне спростити процедуру сплати штрафів за порушення правил паркування та отримання автомобіля.

«Найближчим часом запрацює електронне затвердження звернення на отримання автомобіля за допомогою QR-коду. Це дасть змогу водіям не стояти у чергах, а вирішувати питання повернення евакуйованої автівки онлайн», – заявив директор Департаменту транспортної інфраструктури Валентин Осипов.

У Департаменті наголосили, що паркуватися у столиці можна лише на спеціально відведених для цього майданчиках, або ж скористатися послугами комерційних паркінгів.

Водії можуть сплатити за паркування кількома способами: через паркувальні талони, мобільні додатки, SMS, паркомати. Придбати талони також можна у кіоску преси чи замовити доставку онлайн.

Щосуботи та щонеділі, у День незалежності України, День Конституції, День Перемоги та День Києва, паркування у столиці безкоштовне.

Нагадаємо, раніше «Погляд» повідомляв, що на вулицях Києва з’явились «місця для любителів штрафів».