Новини
Україна
Політика

Бюджет-2021: на що спрямують гривню податків


Найбільше – 23,9 коп. - планують спрямувати на соціальний захист і соціальне забезпечення; найменше – 0,3 коп. – на ЖКГ (інфорграфіка).

Як раніше повідомляв «Погляд», Кабмін схвалив і скерував до парламенту проєкт державного бюджету на наступний рік. Згідно з ним, заплановані доходи – 1071 млрд грн (+92,3 млрд грн до плану 2020 року), а заплановані видатки – 1350 млрд грн.

Нині щодо проєкту держбюджету-2021 тривають дискусії. Як повідомило Міністерство фінансів, зокрема відбулося обговорення цього проєкту із депутатським корпусом.

За результатами обговорення перший заступник очільника Мінфіну Денис Улютін зазначив: «Мінфін виступає за ефективний розподіл державних ресурсів. Тому для нас важливо, щоб бюджетна дискусія була конструктивною і націлена не лише на фінансові показники, але й на ефективність бюджетних витрат. Ми будемо відстоювати принципи збалансованості бюджету, реалістичності і неможливості його роздування. Наша принципова позиція – всі пропозиції до держбюджету мають бути підтверджені фінансовим ресурсом з чіткими розрахунками».

Поділили гривню

Також Мінфін повідомив, як буде розподілено податки в розрізі однієї гривні. Зокрема, найбільше – 23,9 коп. буде спрямовано на соціальний захист і соціальне забезпечення; на другому місці – безпека і оборона, на це скерують 19,5 коп., на третьому місці – освіта (12,9 коп). Найменше – 0,3 коп. від кожної бюджетної гривні – пропонується спрямувати на житлово-комунальне господарство.

Як повідомляв «Погляд», на виборчих дільницях встановлять плакати з QR-кодами.