Новини
Новини Київської області
Обухів
Культура
За кордоном

«Будинок Шкруба» у Козині отримав «золото» міжнародного конкурсу


Український архітектор і дизайнер Сергій Махно одержав головну нагороду  International Design Awards  за проєкт дому, зведеного в сучасному українському стилі під впливом японської філософії вабі-сабі

«Будинок Шкруба», розташований к селищі Козин Обухівського району, український архітектор і дизайнер. Сергій Махно побудував для своєї родини в 2019 році. За проєкт цієї споруди Сергій Махно отримав головну нагороду на міжнародному конкурсі International Design Awards Про це повідомляє nashkiev з посиланням на сторінку Махна в Instagram.

«Наш "Будинок Шкруба" отримав" золото "міжнародного конкурсу International Design Awards. Перше в цій нагороді для студії і у цьому році - єдине для українців», - написав Махно.

Як зазначається на сайті дизайнера, будинок площею 370 квадратних метрів зведений у  сучасному українському стилі під впливом японської філософії вабі-сабі, що знаходить красу та гармонію в неідеальному. З вулиці він майже повністю закритий мінімалістичною бетонною огорожею, однак його характер помічається одразу — понад стінами в дерев’яних рейках нависає горда солом’яна стріха. Ці матеріали є традиційними як для української, так і для японської культури.

«Завдяки Японії я навчився любити Україну. Коли вперше її відвідав і побачив, як вони цінують свою спадщину, зрозумів, що українська культура — також надзвичайно багата, але ми не завжди вміємо її цінувати. Японія повернула мені Україну. Розплющила очі і, головне, відкрила серце тому багатству, що маю від народження, в себе вдома. Тому я створюю український дизайн, пропущений через призму японського сприйняття прекрасного», — розповідає Сергій Махно.

Фото з відкритих інтернет-ресурсів