Новини
Головні новини
Ірпінь

Будівельна афера в Ірпені: суд отримав обвинувальний акт щодо шахрайки


До суду скеровано обвинувальний акт щодо учасниці злочинного угруповання, яке «провернуло» масштабну будівельну аферу в Ірпені.

10 липня обвинувальний акт щодо учасниці злочинного угруповання, яку обвинувачують у шахрайстві, вчиненому організованою групою в особливо великих розмірах за попередньою змовою (ч. 3 ст. 28, ч. 4. ст. 190 Кримінального кодексу України), скеровано до суду. Про це повідомляється в офіційному телеграм-каналі Департамента стратегічних розслідувань Національної поліції України.

«Трьох інших шахраїв було оголошено в міжнародний розшук. Двох з них наразі затримано – готується екстрадиція з Іспанії», - зазначають у ДСР.

Джерело уточнює, що мова йде про період 2014 – 2018 років, коли четверо шахраїв заволоділи коштами громадян в особливо великих розмірах, шляхом обману. Вони представлялися забудовниками трьох житлових комплексів міста Ірпінь, переконували громадян в безпечності інвестування, запевняли в наявності всіх дозвільних документів. У процесі досудового розслідування встановлено та допитано 442 потерпілих. За результатами економічної експертизи, встановлено матеріальну шкоду в розмірі 197 млн грн.

Нагадаємо, раніше ми неодноразово розповідали про цю будівельну аферу. Зокрема те, що колишній голова КОДА Михайло Бно-Айріян повідомив, що в Іспанії затримали одного з фігурантів справи ЖК «Благодатний», якого готують до екстрадиції.

Також «Погляд» розповідав, що у жовтні 2019 року в Ірпені разом із силовиками прозвітували перед ошуканими інвесторами про стан розслідування.

До речі, багато спільного спостерігається між будівництвом ЖК «Благодатний» та «Синергія сіті». Останній незаконно зводять на заплавних землях р. Ірпінь.

А ще - як сумлінних забудовників шахраїв рекомендував інвесторам тодішній мер Ірпеня Володимир Карплюк, у чому можна впевнитися з відео нижче.