#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Україна
Світ-суспільство

Британія таки видалила тризуб з антитерористичного посібника

23.01.2020 0 Оксана Кириленко 0

Нещодавно між Україною та Британією виник дипломатичний скандал через те, що антитерористичний відділ поліції Великої Британії включив український тризуб у список екстремістських символів у межах кампанії проти радикалізму.

Українські дипломати вимагали негайно видалити тризуб з посібника і принести офіційні вибачення Україні. Проте опоненти не поспішали із вибаченнями, а лише прокоментували, що багато символів, наведених у посібник,  не становлять інтерес у боротьбі з тероризмом. 

Однак 23 січня стало відомо, що поліція Великої Британії виконала вимогу українського посольства й прибрала тризуб зі свого антитерористичного посібника.

Там зазначили, що ультраправі групи часто «присвоюють собі» національні символи, у зв’язку з чим деякі національні прапори та символи потрапили до документа. Посібник мав на меті поінформувати правоохоронців про «низку знаків та символів, які вони можуть побачити».

Тож після зустрічі працівників МЗС королівства з представниками українського посольства було вирішено прибрати з посібника конституційний герб України — тризуб.