Новини
Головні новини
Буча

Брудні технології: проти міського голови Бучі поширюють передвиборчі фейки


"Є в Бучі народна прикмета: почали вкидати різні листівки з нісенітницями у скриньки та збурювати мешканців міста в Viber-групах і соціальних мережах – чекай виборів", - так починається офіційне спростування Бучанською міською радою інформації про "масову роздачу" всім бажаючим землі у 14 населених пунктах, яку нібито "вирішив провести" міський голова Бучі Анатолій Федорук.

Фейкову інформацію про це днями почали розповсюджувати за допомогою листівок, які вкидають у поштові скриньки, а також у соцмережах - користувачем Олександром Смірновим, аккаунт якого має всі ознаки бота.

Скрін фейкового посту у соцмережі

"Маємо офіційно заявити: в Бучанській об’єднаній територіальній громаді ніхто не планував і не планує масово роздавати землі - ні з 1 липня, ні з 30 серпня, ні з 1 вересня. Це не просто не відповідає дійсності, а й незаконно та абсурдно. Адміністративно-територіальна реформа, яка нині завершується, жодним чином не змінює порядок надання земель у приватну власність. Як і раніше, кожен з вас може отримувати земельні ділянки за загальновідомими процедурами, відповідно до законів України та правил, передбачених у вашому селищі, селі чи місті Буча", - зазначається у дописі БМР.

Бучанська рада попереджає: до виборів буде ще не одна брудна атака: якщо опонентам немає чого про себе говорити виборцям, то вони використовують методи чорного піару. І радить у таких випадках думати й аналізувати, а фейкові листівки просто «переадресовувати» у смітник.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що киянин для заробітку поширював фейки про COVID-19 в інтернеті.