Новини
Новини Київської області
Бровари
Суспільство
Культура
Київщина-суспільство

Броварчанка на педагогічній конференції презентувала навчально-методичний посібник


На "Серпневій педагогічній конференції" в Броварах жителька міста Ольга Романенко презентувала та подарувала вчителям власний навчальний посібник для уроків музики та мистецтва з грифом Міністерства освіти і науки України.

Незважаючи на велику кількість хрестоматій і пісенних збірок української пісенної творчості, сьогодні у загальноосвітніх та музичних школах є проблеми з репертуаром, які пов’язані з відсутністю сучасних українських пісень у друкованих виданнях.

Тому вихід у світ музичної збірки "Моя пісня – моя Україна" авторства Віталія Болгара та Ольги Романенко є безумовно, актуальною і своєчасною подією, адже дане видання покликане заповнити певну прогалину в сучасній українській музичній педагогіці.

Автори навчально-методичного посібника "Моя пісня – моя Україна" прагнули побудувати зміст за жанровим принципом – старовинні і сучасні патріотичні, духовні і родинні пісні.

У збірці представлено змістовний матеріал щодо стародавніх патріотичних пісень М. Вербицького "Гімн України", Ф. Колесса "Рідна мова" та ін.; сучасних патріотичних пісень Л. Петрів "Гімн українській мові", О. Перова-Рошка "Нам потрібне мирне небо", В. Гуменчук "Україно моя молода" та ін.; духовних пісень М. Лисенка "Боже великий, єдиний", Х. Загаріної "Моя молитва нехай лине", а також надано методичні рекомендації щодо творчої організації і проведення уроків та різних форм і методів музичної просвіти школярів.

Авторка посібника Ольга Романенко

Запропонована книга є вагомим внеском у розвиток музичної педагогіки України та необхідним навчальним джерелом для загальноосвітніх та музичних шкіл. Лаконічність стилю викладення матеріалу сприяє позитивному враженню при знайомстві з даною роботою і обумовлює її методичну і практичну вагомість. Корисним буде матеріал, у якому систематизовано жанри нотно-поетичного матеріалу від стародавньої до сучасної української пісні.

Зважаючи на великий виховний потенціал української народної пісенної творчості, маємо підстави стверджувати, що саме вона може стати вагомим чинником формування особистості людини, починаючи вже зі шкільного віку.

Навчально-методичний посібник складається зі вступу та розділів "Стародавня патріотична пісня", "Сучасна патріотична пісня", "Духовна пісня", "Родинна пісня", "Колискові", "Колядки" і може бути використана на уроках музики і мистецтва в початковій та середній школі за вибором учителя.