Новини
Обухів
Спорт
Чемпіонат

Борець з Обухівщини відстоював честь України на чемпіонаті світу в ІраніНа чемпіонаті світу з боротьби зурхане, який нещодавно відбувся в Ірані у місті Боджнурд, Україну представляв спортсмен з Обухівщини, Нодарі Чахвадзе, який проживає у смт Козин.

У змаганнях взяли участь представники з 18 країн, серед них команди з Ірану, Азербайджану, Бангладешу, Афганістану, Іраку, Уганди, Польщі, Естонії та України.

У зв’язку із сумнозвісними подіями зі збитим літаком, багато країн відмовилися від участі у Чемпіонаті. Та це не зупинило нашого відчайдушного атлета.

«Команду з України повинні були представляти три спортсмени, але останньої миті вони відмолись, тому мені, довелось летіти одному», - розповів Нодарі.

Згідно жеребкування у першій сутичці Нодарі зустрівся зі спортсменом з Узбекистану, якого безкомпромісно поклав на лопатки уже за одну хвилину. Другу сутичку козинський атлет провів з представником Бангладешу. За вихід у фінал Нодарі Чахвадзе через травму поступився камерунцю.

«Цього разу я поставив для себе дещо завищену планку і вирішив боротися не у своїй категорій (90кг.), а з «важковаговиками». Вага моїх суперників сягала 120 кг- 140 кг. Саме це стало причиною мого травмування», - зізнався борець.

Боротьбою зурхане Нодарі Чахвадзе займається з 2009 року. Це древня боротьба, яка дуже популярна у країнах Сходу. Правила зурхане дуже схожі на правила у вільній боротьбі. Однак цей вид боротьби не входить до переліку олімпійських видів спорту. Десять років тому спортсмен з Обухівщини вперше взяв участь у чемпіонаті Європи з цього виду спорту . І вже досяг значних успіхів, зокрема, став багаторазовим чемпіоном України, призером Кубку Європи і світу. Сьогодні Нодарі Чахвадзе відновлюється після травми та знову приступить до тренувань, адже незабаром наступні турніри.

джерело