Новини
Україна
Анонси
Культура
Новини Кіно

«Book Pitch»: кінофестивалі оголошують конкурс книг для екранізації


Книжковий Арсенал та Одеський міжнародний кінофестиваль шукають українські книги, опубліковані з 2018 до 2020 роки накладом понад тисячу примірників, аби адаптувати їхні сюжети для кіно

Два фестивалі – Книжковий Арсенал та Одеський міжнародний кінофестиваль запустили проєкт, спрямовиний на пошук сучасних українських творів для кіноадаптацій.

Заявки на участь у конкурсі «Book Pitch» можна подати до 31 березня включно. Автори, видавці та літературні агенти можуть запропонувати на конкурс художні твори, опубліковані з 2018 до 2020 роки накладом понад тисячу примірників.

« Журі проєкту у складі відомих кінокритиків, продюсерів, режисерів, сценаристів та літературних критиків обиратимуть переможців «Book Pitch» у кілька етапів. Перший етап відбудеться наприкінці травня в межах Х Книжкового Арсеналу, а фінал – протягом 10-18 липня на Film Industry Office Одеського міжнародного кінофестивалю: там стануть відомі назви 5 творів-переможців. Саме найкраще п’ятірку книг, що мають потенціал перетворити на фільми, рекомендуватимуть українським та міжнародним інвесторам кіноіндустрії для майбутньої екранізації, повідомляє Видавництво Старого лева.

 Генеральна продюсерка Одеського міжнародного кінофестивалю Юлія Сінькевич: «Проєкт "Book Pitch" спрямований не просто на пошук сучасних книг, які потенційно можуть бути втілені на широкому екрані. Це можливість для письменників донести свої твори до представників української та міжнародної кіноіндустрії, які завжди в пошуку нових ідей та якісних сценаріїв».

 Еоординаторка Книжкового Арсеналу Юлія Козловець: «Сподіваємося, що цей пітчинговий проєкт пожвавить літературну спільноту та сприятиме популяризації творів сучасних українських авторів, а учасники отримають новий цікавий досвід та фахову експертизу своїх ідей».