Новини
Ірпінь
Суспільство
Екологія
Земля
Повітря
Київщина-суспільство

Богомол в Ірпені: письменник Валентин Собчук розповів про рідкісну для нашого краю комаху


Житель Ірпеня, відомий письменник та журналіст Валентин Собчук розповів у мережі Фейсбук про рідкісну для нашого краю комаху – богомола.

Митець любить пересуватися містом на велосипеді. Ось і цього разу поїхав на ньому за водою до бювета, що знаходиться у мікрорайоні БКЗ.

Поки набирав живильну рідину, «припаркував» свого «залізного коня» неподалік. Хлопчина, який гуляв у цій місцині, звернув його увагу на незвичну для нашого краю комаху.

Виявилося, що це богомол. Він «приліпився» під рамою велосипеда Валентина Собчука. Не відомо, звідки узялося це членистоноге створіння, що так нагадує кіношних інопланетян.

З відкритих джерел добре відомо, що богомоли – справжні хижаки. Вони споживають і дрібних комах, і більших за себе, і навіть маленьких ящірок, жаб та інших живих істот.

Не гребують поїдати і представників свого виду, вдаючись до канібалізму. Напевне, усі знають, що самиця богомола «ласує» своїм партнером у шлюбних іграх після спарювання чи під час нього.

Хлопчик попросив забрати комаху собі. Йому подобається вивчати живу природу. Він давно мріяв знайти богомола, навіть шукав цього членистоногого на півдні, де такі види частіше зустрічаються.

bigpicture.ru

А здибав у Ірпені. Чи цей південний гість сам залетів до нас, чи його якимось чином завезли транспортом, чи утік від того, хто тримає вдома комах?

Але клімат змінюється. Тому й богомоли та інші живі істоти чи рослини, яких ми раніше не зустрічали, приживаються у нашому краї.