Новини
Екологія
За кордоном

Блискавичний рекорд: у США вдарила рекордна блискавка

Її довжина становила понад 700 км.

Блискавичний рекорд: у США вдарила рекордна блискавка - зображення

Всесвітня метеорологічна організація (ВМО) нарешті підтвердила два нові світові рекорди спалахів блискавок. Підсумки були зроблені з урахуванням даних, отриманих супутниками, їх аналізом займався Комітет ВМО з погодних та кліматичних екстремальних явищ.

Найдовший одиночний спалах, що охопив горизонтальну відстань 768 ± 8 км, стався на півдні Сполучених Штатів 29 квітня 2020 року. Для порівняння вчені наводять відстань між Лондоном та Гамбургом (723 км по прямій), а ще зрозумілішою буде дистанція між Києвом та Ужгородом (798 км по автотрасі).

Другий підтверджений рекорд – це найбільша тривалість одиночного спалаху блискавки. 18 червня 2020 року під час грози над Уругваєм та північною Аргентиною розряд протримався у небі 17,102±0,002 секунди.

До слова, новий рекорд протяжності на 60 кілометрів перевищує колишній показник. Раніше ВМО підтвердила блискавку, що простяглася на 709±8 км у південній Бразилії 31 жовтня 2018 року. А попередній рекорд по тривалості становив 16,73 секунд (4 березня 2019 року, північ Аргентини).

Таким чином, погода продовжує нас дивувати. Нагадаємо, останні 7 років стали найтеплішими за всю історію спостережень на планеті, а літо-2021 побило температурний рекорд. А в січні в Києві було встановлено відразу кілька погодних рекордів. За даними спостережень метеостанції, 3 та 5 січня стали найтеплішим у Києві за останні 142 роки.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.