Новини
Україна-суспільство

Біонічна рука для "Залізної людини": у Львові встановили протез захиснику

Воїн вже навчився керувати своєю біонічною кінцівкою й повернувся на фронт.

Біонічна рука для
Фото - Перше медичне об'єднання Львова

24-річний захисник із Київщини Олександр брав участь у звільненні Чернігівщини, бив ворогів на запорізькому напрямку, а згодом - і на донецькому. Там і втратив праву руку.

Про це повідомили у Першому медичному об’єднанні Львова.

У той день разом із побратимами хлопець вирушив звільняти одне із сіл поблизу Сіверська у Бахмутському районі. Кулемет танка, в якому їхали бійці, заклинив, тож щоб його перезарядити, Олександр вибрався з машини. Саме в той момент у танк влучила ворожа міна й Олександр отримав множинні поранення: багатоуламкові пошкодження боку, поламані ребра, пробиті легені та посічена рука.

Домедичну допомогу воїну надали побратими. Потім пораненого захисника доправили до лікарні в Краматорську, де йому і ампутували кінцівку. А далі – низка операцій і місяці в лікарнях Дніпра та Києва.

Після завершення лікування Олександр мріяв про сучасний біонічний протез, адже він дає змогу, наскільки це можливо, повернути руці дрібну моторику. Його захисникові встановили спеціалісти реабілітаційного Центру "Незламні".

Вдома на нього чекає дружина та п’ятирічний син, для якого татко вже – супергерой.

"Син дуже зрадів, коли вперше побачив цю руку. Йому дуже подобаються супергерої з Marvel, і тепер я для нього – залізна людина", -

розповідає Олександр.

Біонічна рука для
Фото - Перше медичне об'єднання Львова

Воїн вже навчився керувати своєю біонічною кінцівкою й повернувся на фронт, бо щодня хоче наближати нашу перемогу.

Нагадаємо, в Україні створили перелік підприємств, які виготовляють протези. Безоплатно протези можуть отримати не лише військові, але й цивільні громадяни, які постраждали від війни.

Також,
поранені захисники відновлюють своє ментальне здоров'я за допомогою різних вправ. У МВС України зокрема показали, як проходить іпотерапія — один із методів психологічної реабілітації.

До терапії залучили десять гвардійців, які проходять медико-психологічну реабілітацію в центрах МВС. Усі – безпосередньо брали участь у бойових діях та мають осколкові поранення кінцівок.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.