Новини
Бориспіль
Надзвичайні ситуації

Біля бориспільського супермаркету виявили тіла людей


1 березня на території між першою школою та Сільпо, під час риття котловану під фундамент, виявлено частину старого кладовища - близько 10 могил.

Фото: Андрій Макаров

Про це повідомив рятувальник Андрій Макаров.

«На цьому місці раніше стояли три церкви і між ними було кладовище», - розповів Макаров у коментарі ІА «Погляд».

Фото: Андрій Макаров

На тій території і раніше знаходили людські рештки. За словами рятувальника, тоді їх перезахоронили на кладовищі.

Пізніше Андрій Макаров розповів, що загалом на місці знайдені рештки 5 людей віком на момент смерті від 18 до 80 років. З них лише одне поховання неушкоджене до цього часу, вся територія старого кладовища перекопана траншеями під мережі у 60-70-их роках.

На місці прокладено три труби тепломережі, три труби водопостачання, дві траншеї з кабелями, один великий фундамент, на якому було зведено будівлю у 80-их. Також у ті роки знятий шар грунту 1.5м під вирівнювання майданчика і його асфальтування, таким чином, частина поховань зараз знаходиться на глибині 30см під асфальтовим покриттям.

Також на місці виявленно цегляний фундамент надземного склепу (сам склеп знесений у невідомі роки). Весь котлован було перевірено металошукачем, жодних знахідок, які мали б історичну цінність або дали змогу точніше датувати період, не виявленно. Приблизний вік поховань понад 200 років.

«На мою думку, жодної історичної цінності даний факт не має, окрім встановлення приблизних меж одного з десятків старих кладовищь на території міста. Період Київської Русі, який історично набагато цікавіше для нашого міста, знаходиться на 1-1,5м глибше цих поховань. Всі рештки забрані співробітниками Бориспільського музею та будуть перепоховані пізніше »,- наголосив рятувальник.

Як повідомляв «Погляд», у одному із колекторів столиці знайшли людські рештки.

«Погляд» розповідав, що на території бориспільської школи виявили два людських скелети.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.