Новини
Україна-суспільство
Київ

Більше пасажирів: аеропорт «Київ» зможе приймати великі літаки


Літаки з великою пасажиромісткістю тепер зможуть приземлятися в столичному аеропорту, адже його територія збільшиться.

фото - міжнародний аеропорт «Київ» ім. І. Сікорського

Київрада підтримала питання розширення міжнародного аеропорту «Київ» ім. І. Сікорського, надавши в постійне користування земельну ділянку 0,25 га.

Депутат Михайло Терентьєв на своїй фейсбук-сторінці написав:

«На сьогоднішньому засіданні колеги підтримали надання Міжнародному аеропорту «Київ» (Жуляни) земельної ділянки у постійне користування, результатом чого аеропорт у межах міста зможе приймати літаки Boeing з великою пасажиромісткістю, що позитивно впливатиме на пасажиропотік у столиці».

Завдяки такому рішенню та рішенню, що є наразі на розгляді в Київради щодо надання ще двох земельних ділянок площею 13 га, столичний аеропорт зможе реалізувати проєкт із реконструкції злітно-посадкової смуги, яка включає подовження ЗПС на 500 м до 2810 м, що дозволить аеродрому обслуговувати повітряні судна більшого розміру (типу Airbus A321) і за будь-яких погодних умов, повідомили в пресслужбі аеропорту.

До того ж нинішня ситуація зі значним скороченням польотів у період карантину є сприятливою для початку масштабних робіт із реконструкції та подовження ЗПС.

фото - міжнародний аеропорт «Київ» ім. І. Сікорського

Зазначимо, що до пандемії аеропорт «Київ» був другим за пасажиропотоком у країні. Він співпрацював із 43 авіакомпаніями. У 2018 році столичний аеропорт обслужив 2,8 млн пасажирів – це 25% від усього пасажиропотоку України.

Нині аеропорт займає територію площею 265 га та має одну злітно-посадкову смугу довжиною 2310 м і шириною 45 м. До реконструкції в 2009 році злітно-посадкова смуга була майже вдвічі меншою.

Аеропорт був збудований у 1949 році після того, як німці знищили основний аеропорт «Броварський». До 1960 року це було єдине летовище столиці.

«Погляд» також повідомляв, що в аеропорту «Бориспіль» з’явився пункт тестування на COVID-19.

Дізнайтесь, за що членам екіпажу літака МАУ присвоїли ордени.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу - переходьте і підписуйтесь на наш телеграм-канал «Погляд Київщина - Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.