Новини
Всесвіт
За кордоном

Більше 12 000 чоловік подали заявки, аби стати астронавтами для місії NASA Артеміда


Більше 12 000 чоловік подали заявку на участь в тому, що NASA називає «Покоління Артеміди» – новий клас астронавтів, які хотіли б відправитися на Місяць або навіть Марс. Представники NASA заявили, що це друга за величиною кількість заявок, яка коли-небудь надходило в корпус астронавтів агентства.

Коли в лютому NASA анонсувало пошук нових астронавтів, вже було зрозуміло, що ажіотаж буде чималий. Після десятиліть польоту по низькій навколоземній орбіті, американське агентство знову відправляється на Місяць в рамках місії Артеміда, метою якої є висадка людини на Місяці в 2024 році. А в 2030-х роках NASA планує вже відправку людей на Червону Планету.

NASA почало приймати заявки 2 березня і припинило прийом у вівторок, 31 березня. За цей час космічне агентство отримало заявки з усіх 50 штатів, округу Колумбія та чотирьох резервацій США, загальна кількість яких склала більше 12 тисяч.

Очікується, що NASA оголосить про свій остаточний вибір нових астронавтів в середині 2021 року. Після відбору кандидати в астронавти проведуть наступні 2,5 року для підготовки до космічного польоту, а потім їм доведеться чекати на вибір космічного екіпажу.

Нагадаємо, NASA готує величезну ракету, щоб доставити людей на Місяць.