Новини
Біла Церква

Біла Церква – на І місці за прозорістю у сфері інвестицій та економічного розвитку серед міст України


Біла Церква стала лідером з прозорості у сфері інвестицій та економічного розвитку серед 100 найбільших міст України у 2019 році.

Про це повідомляє transparentcities.

У 2018 році Трансперенсі Інтернешнл Україна вперше оцінила прозорість інвестиційного сектору 100 найбільших міст України. Перше дослідження показало, що середній показник прозорості сфери інвестицій склав всього 22%. Аналітики перевіряли, зокрема, наявність антикорупційних програм, інформацію щодо проведення перевірки діяльності підприємств міста, наявність інвестиційного паспорта міста тощо.

У 2019 році відбулося об’єднання Рейтингу прозорості міст та Рейтингу інвестиційної прозорості міст. Відтак основний рейтинг доповнився 14 сферою — “Інвестиції та економічний розвиток”. Сфера складається з 13 індикаторів, за виконання яких міста можуть отримати максимум 16 балів.

За основними показниками сфери “Інвестиції та економічний розвиток”найбільш прозорі виявились обласні центри — Львів (87,5%), Хмельницький (83,3), Вінниця (79,1%) та Київ (79,1%), а найбільш прозоре мале місто — Біла Церква, місто-лідер у сфері з показником 15,75 із максимальних 16 (98,4%).

Найвище місце Білої Церкви у рейтингу – свідчення того, що Білоцерківська міська рада відкриває інформацію, яка стосується інвестицій та економіки міста. А отже, отримує більше шансів зацікавити потенційних інвесторів. Відтак, це – можливість для міста створити нові робочі місця, збільшити надходження до бюджету та підвищити добробут його жителів.