Новини
Україна
Подорожі

Безвіз: як порахувати кількість дозволених у Шенгені днів


Фото: 1news.com.ua

Згідно з правилом Європейського Союзу українці мають право провести у Шенгенській зоні без оформлення візи 90 днів на кожні 180 днів.

У "Європейській правді" пояснили, яким чином можна порахувати ці дозволені у Шенгенській зоні дні.

Правило безвізу лунає так: не повинно бути жодного відрізку у 180 днів, з яких громадянин провів 91 день і більше у Шенгенській зоні. Однак багато хто не розуміє, звідки рахувати ці 180 днів.

Є два способи, як дізнатись чи не порушите ви законодавство у своїй поїздці. Перший: відрахувати 180 днів від дати, коли будете повертатись в Україну і в цьому проміжку порахувати кількість днів, які ви провели за кордоном. Якщо більше 90 днів, то варто скоротити або перенести поїздку, щоб не порушувати правила.

Другий варіант - скористатись спеціальними калькуляторами в мережі інтернет. Офіційний додаток є на сайті Єврокомісії, однак користувачі відзначають, що він не зручний.

При підрахунку варто звернути увагу на одну деталь. Якщо рахуєте кількість днів, то включайте і добу, коли ви перетнули кордон. Тобто, приїхавши до іншої країни о 23 годині ви все одно включаєте цей день, як повну добу.

Також існує і кілька причин, які навпаки можуть зменшити офіційне перебування у Шенгені. Наприклад, скасування рейсу літака, поламка автобусу чи ваша хвороба. Ці випадки, однак, ви маєте підтвердити відповідними документами.

Перебувати за кордоном довше можливо, поїхавши до країн, котрі не входять до Шенгену: Болгарії, Румунії, Кіпру та Хорватії. Візит до цих держав не зараховують до 80 днів у Шенгенській зоні.