Новини
Україна
Суспільство

Безоплатна юридична допомога і зростання прожиткового мінімуму з 1 грудня


Координаційний центр з надання правової допомоги пояснює, хто може скористатися безкоштовними послугами юристів, і якими саме.

Прожитковий мінімум в Україні зріс із сьогоднішнього дня, 1 грудня, таким чином: для працездатних осіб він становить 2270 гривень, для непрацездатних – 1769 гривень.

Отже, яка сума середньомісячного доходу дає право людям на безоплатну вторинну правову допомогу? Координаційний центр з надання правової допомоги зазначає, що така допомога полягає в захисті, складанні документів процесуального характеру, здійсненні представництва інтересів осіб в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами.

Тож із 1 грудня працездатні особи мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, якщо їхній середньомісячний дохід не перевищує 4540 грн.

Щодо непрацездатних осіб – вони можуть претендувати на таку допомогу, якщо їхній середньомісячний дохід не перевищує 3538 грн.

«Право на безоплатну вторинну правову допомогу мають і інші категорії громадян - детальніше про це можна почитати в Законі України «Про безоплатну правову допомогу» за посиланням», зазначає Координаційний центр з надання правової допомоги.

Як повідомляв «Погляд», Кличко хоче створити у Київраді «велику коаліцію» політсил.

Також «Погляд» інформував, для кого відтермінували застосування РРО з 1 січня.