Новини
Екологія
За кордоном

Бабака Філа, який пророкує погоду, можуть замінити роботом


Екологи вважають, що тварина піддається стресу, та й точність його прогнозів залишає бажати кращого.

Зоозахисники з організації PETA закликають владу Пенсільванії покінчити з традицією Дня бабака в її звичному форматі. На їхню думку, замість живого звірка можна використовувати його анімований варіант, повідомляє theverge.com.

Нагадаємо, в Україні є свій бабак. Минулоріч харківський бабак Тимко ІІІ спрогнозував заморозки в березні.

Традицію Дня Бабака в США принесли переселенці. Вона походить від язичницького німецького повір'я: якщо бабак побачить свою тінь другого лютого, то зима триватиме ще шість тижнів, якщо немає, то весна прийде рано. У пенсільванському містечку Панксатони з 1887 року погоду пророкує бабак Філ.

Проте, за підрахунками американських кліматологів, точність прогнозів Філа становить 39%, але тисячі людей не тільки в США, але і у всьому світі з нетерпінням чекають весняного передбачення. В день свята навколо його нори, яка знаходиться на південно-східній околиці містечка, відбуваються пишні урочистості.

Звернувшись із заявою в Клуб Бабака, представники PETA кажуть, що яскраве світло, натовп і примусове вилучення з будиночка – занадто великий стрес для тваринного, а умови його життя протягом останніх днів року далекі від природних. Філ живе в штучному середовищі з клімат-контролем і регульованим освітленням, поруч знаходиться парк атракціонів і інші людні місця.

У PETA впевнені, що «штучний Філ» поверне інтерес до Панксатони: екологи нагадують, що нове покоління зростає в «інших умовах», для сучасних молодих людей вихід бабака з будиночка «не гідний навіть повідомлення в соцмережах». Зате вони цікавляться технологіями та високо оцінять прогрес традиційного свята. В іншому ж випадку День бабака взагалі може зникнути назавжди.