Новини
Суспільство
За кордоном

Азовське море – плацдарм для можливого збройного конфлікту, – The Washington Post (ВІДЕО)

Американське видання The Washington Post вважає Азовське море районом можливого збройного конфлікту між Росією та Україною.

Як повідомляє видання The Washington Post, є підстави вважати, що берегова лінія Азова має для Росії більш серйозну стратегічну та економічну цінність, ніж східні прикордонні райони України, постраждалі від війни.

За словами видання, американська розвідка попередила, що Росія вже на початку наступного року може розпочати «широкомасштабний військовий напад на Україну» за участю 175 тис. військовослужбовців.

Тим часом український флот обмежений у своєму пересуванні на Азовському  морі через те, що Росія постійно обмежує деякі зони без попередження для «навчань з артилерійської підготовки». Цього місяця українські ВМС заявили, що майже 70% Азова заблоковано для транспортування через навігаційні попередження з Москви.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба визнав, що з точки зору безпеки в Азовському морі домінує Росія, і в разі війни вона активно використовуватиме це для тиску на наші південні міста на Азовському узбережжі.

Також міністр додав, що у нинішніх обставинах Росія диктує ситуацію в Азові і використовує його як театр військових дій.

Нагадаємо, Росія відвела приблизно 10 тисяч своїх військових від кордонів України. Проте частина російських військ залишиться на чинних позиціях поблизу російсько-українського кордону.
Раніше повідомлялося, що були оприлюднені докази російської участі у війні проти України та того, що цілі частини Збройних сил РФ перебувають на Донбасі.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Також читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.