Новини
Україна
Новини Київської області

Автобусних перевізників перевірятимуть за новим принципом


15 січня Кабінет міністрів України ухвалив постанову, якою запровадив новий принцип перевірок автоперевізників, який залежатиме від рівня ризику.

Міністр інфраструктури Владислав Криклій зазначив, що рішення Уряду  сприятиме підвищенню безпеки пасажирських перевезень та є дерегуляційним для перевізників, які дотримуються вимог законодавства: «Визначено єдині критерії, за якими оцінюється ступінь ризику від діяльності перевізника. На підставі цього визначатиметься періодичність здійснення  планових перевірок.

 Якщо раніше всі пасажирські перевізники автоматично потрапляли у лонг-лист перевірок, відтепер передусім перевірятимуть тих, у кого високі ризики через переобладнаний транспорт, велику кількість порушень ПДД, порушення режиму праці та відпочинку водіїв тощо. До перевізників, які за критеріями будуть віднесені до тих, хто має незначний ступень ризику, планова перевірка приходитиме не частіше одного разу на п’ять років».

Критеріями для перевірки перевізника стануть:

  • Кількість ДТП протягом останніх трьох років, за участю перевізника;
  • Порушення режиму праці та відпочинку водіїв;
  • Використання автобусів, які не відповідають вимогам щодо безпеки перевезення пасажирів;
  • Кількість зупинок автобусів у невстановлених місцях;
  • Кількість випадків ненадання водієм автобуса допомоги людям з інвалідністю під час їхньої посадки до автобуса.

Тобто чим більше перерахованих порушень допускатиме автобусний перевізник, тим частіше будуть його перевіряти.

Перевірки проводитиме Укртрансбезпека, яка є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого координується Кабміном через міністра інфраструктури. Укртрансбезпека впроваджує державну політику в сфері безпеки на автотранспорті загального користування, міському електротранспорті, залізничному, морському і річковому транспорті (крім сфери безпеки мореплавання суден флоту рибного господарства).