Новини
Здоров'я
За кордоном

Австралійські вчені розробили вакцину, яка здатна захистити від туберкульозу на все життя


В Австралії винайшли препарат, який може захистити людину від туберкульозу протягом всього життя. Це відкриття допоможе перемогти хворобу, яка щороку забирає життя в 1,6 мільйона людей.

Австралійські вчені розробили вакцину, яка здатна захистити від туберкульозу на все життя

Розроблена вакцина складається з двох синтезованих пептидів, які зазвичай виявляються в бактеріях туберкульозу, сполучених з іншими речовинами для стимулювання імунної відповіді в легенях.

Вакцину створювали більше 5 років. Випробовували її ефективність на гризунах: коли вони вдихали вакцину, вона стимулювала активність захисних Т-кліток.

Наразі, окрім доклінічних досліджень, випробувань більше не проводилися. Допоки її можна буде застосування людьми, минуть роки, однак вчені упевнено рухаються до поставленої мети, прагнучи зробити вакцину доступною у формі назального спрею. А поки що тривають дослідження для з’ясування, чи підходить вона людині.

Сьогодні від такого небезпечного захворювання як туберкульоз існує лише одна доступна вакцина – БЦЖ, яка ефективна лише для зниження ризику захворювання у дітей, але не підходить літнім людям з ослабленою імунною системою.

Автор розробленої нової вакцини Уорік Бріттон запевняє, що вона зможе захистити від туберкульозу на все життя.

Довідково:
Туберкульоз – це інфекційне захворювання, яке викликається мікобактеріями – паличками Коха. Їх носіями у прихованій формі є близько 30% населення, а близько 10% з них захворіють на туберкульз протягом життя.

Фото - pixabay.com