Новини
Київ

Авіазавод «Антонов» звернувся до суду з приводу передачі «Укроборонпрому»


Фото: офіційна facebook-сторінка «Антонов»

Адміністративній справі присвоєно №640/13500/20.

Профспілка стратегічного державного підприємства «Антонов» звернулася до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом про скасування постанови Арсенія Яценюка, якою ДП «Антонов» свого часу передали в управління концерну «Укроборонпром».

Про це повідомляє юридична компанія, яка представляє підприємство.

«Колектив авіагіганта вважає, що постанова Кабміну від 31.03.2015 року № 269 порушує його права та була прийнята з грубим порушенням Конституції, Законів України «Про Кабінет Міністрів України», «Про захист економічної конкуренції», «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», - йдеться у повідомленні юрфірми.

Також у позові профспілки зазначається, що передання у 2015 році цілісного майнового комплексу «Антонова» із сфери управління Мінекономрозвитку в управління «Укроборонпрому» мало вкрай негативні наслідки, що відобразилося на результатах господарської діяльності підприємства.

В умовах втрати традиційних ринків збуту і багаторічної відсутності державних замовлень на розробку і будівництво літаків «Укроборонпром» протягом п’яти років фактично не надав ДП «Антонов» жодної допомоги, сказано в повідомленні.

«Натомість наразі концерн на чолі з Айваросом Абромавичусем є зайвою надбудовою, на утримання якої «Антонов» несе значні додаткові витрати», - пояснюють у публікації.

У повідомленні уточнюють, що на утримання «Укроборонпрому» лише у 2018-2020 роках ДП «Антонов» перерахувало внески на суму 122 млн грн, а ще 74 млн грн у 2015-2019 роках «Антонов» за вказівкою «Укроборонпрому» перерахувало в якості фінансової допомоги іншим підприємствам-учасникам концерну.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що співробітники ДП «Антонов» мітингували проти політики «Укроборонпрома».

Мітинг відбувся у зв’язку з агресивною політикою, яку концерн «Укроборонпром» проводить в авіаційній галузі стосовно ДП «Антонов»,зокрема мова про звільнення президента підприємства ДП «Антонов» Олександра Донця.
Згодом, 15 червня, Окружний адміністративний суд м. Києва зупинив дію наказу Айвараса Абромавичуса про звільнення президента ДП «Антонов» Олександра Донця.