Новини
Суспільство
За кордоном

Авіаперевізники вимагають змінити правила здійснення перельотів у Європі

Вони відмовляються відправляти порожні рейси.

Авіаперевізники вимагають змінити правила здійснення перельотів у Європі - зображення

Європейські авіаперевізники вимагають від ЄС переглянути правила перельотів у Європі. Авіакомпанії хочуть отримати можливість чекати на повне заповнення салону та не відправляти порожні літаки, повідомляє Euronews.

Наразі, відповідно до європейських норм, авіакомпанії мають використовувати свої "слоти" в аеропортах не менше як на 50%, інакше їх позбавлять права виконувати ці рейси. Через це перевізники найчастіше змушені відправляти порожні або напівпорожні літаки, які вже прозвали "рейсами-примарами". Наприклад, компанія Lufthansa очікує, що за цю зиму їй та її дочірнім підрозділам доведеться здійснити 18 тис. "безглуздих польотів", потрібних лише для збереження "слотів".

При цьому авіакомпанії акцентують увагу не лише на власних витратах від напівпорожніх літаків, а й на питаннях екології. За їхніми словами, "брюссельські правила завдають шкоди клімату та є повною протилежністю того, чого ЄС хоче досягти за допомогою екологічної програми".

Що таке слот аеропорту?

Справедливим вирішенням питання авіакомпанії вважають зниження рівня використання слотів з 50% до 30%. Однак у керівництві ЄС не згодні з такою думкою. Там вважають, що скорочення споживчого попиту на авіаперевезення вже відображено у значно зниженому рівні, що у допандемійний період становив 80%. Також у Брюсселі наголошують, що цієї зими вже здійснено близько 77% перельотів від допандемійного рівня, а вплив поширення коронавірусу на авіаперевезення "вже не такий негативний, як раніше".

Нагадаємо, через технічну несправність український літак "Мрія" застряг у Польщі.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.