Новини
Всесвіт

Астероїд Ultima Thule отримав нове ім'я: Аррокот


Астероїд Ultima Thule, який вважається найбільш віддаленим космічним обʼєктом Сонячної системи, яке відвідав космічний корабель, було перейменовано в «Аррокот», що з мови індіанців Поухатан означає «небо».

Ultima Thule (2014 MU69) був виявлений в 2014 році, коли його досягла New Horizons («Нові горизонти») – космічна станція NASA, запущена для вивчення системи Плутона в січні 2006 року. Астероїд став самим далеким від Землі тілом Сонячної системи, який вдалося сфотографувати апарату. Неофіційне ім'я астероїда – Ultima Thule – з латинської означає «крайня межа» або «дуже далеко».

Вчених бентежила форма небесного тіла – астероїд нагадував сніговика, що само по собі дивно. Вивчивши його зблизька, дослідники прийшли до висновку, що це всього лише дві частини – астероїди Ultima і Thule, що колись зіткнулися і утворили «крайню межу».

Тепер дослідники NASA подарували космічному тілу офіційну назву – за словами головного дослідника програми New Horizons Алана Стерна, ім'я Аррокот відображає натхнення, з яким ми дивимося в небо і задаємося питаннями про зірки і світи за межами нашого». Ім'я запозичене з мови індіанців поухатанов, які дали свій дозвіл на використання їх слова для того аби назвати астероїд і навіть зраділи такому факту.