Новини
Україна
Здоров'я
Україна-суспільство

Аптекарі в Україні будуть запитувати у відвідувачів про характерні симптоми коронавірусу та історію поїздок


Наказом Міністерства охорони здоров’я України затверджено стандарт фармацевтичної допомоги «COVID-19». Про це повідомили на сайті Національної служби здоров’я України.

Згідно з наказом МОЗ від 13 березня 2020 року № 663 «Про оптимізацію заходів щодо недопущення та поширення на території України випадків COVID-19» затверджено стандарти медичної та фармацевтичної допомоги COVID-19.

У наказі зазначається, що при зверненні осіб зі скаргами з боку респіраторної системи, провізор має з’ясувати наявність/відсутність характерних симптомів (кашель, лихоманка, утруднене дихання) та поставити питання щодо історії поїздок в країни із місцевою передачею COVID-19 та контактів з інфікованими SARS-CoV-2 людьми.

Якщо відповіді негативні (ризик зараження SARS-CoV-2 малоймовірний) пацієнту надається допомога згідно з протоколами фармацевта при відпуску безрецептурних лікарських засобів.

Натомість, за наявності симптомів та відсутності історії поїздок в інфіковані регіони та контактів з інфікованими людьми особі надається допомога згідно з протоколами фармацевта при відпуску безрецептурних лікарських засобів, за необхідності громадяни направляються до лікаря.

Також зазначається, що в аптеках мають організувати особливі умови робочого процесу для забезпечення захисту фармацевтичних працівників при контакті з особами, які можуть бути інфіковані COVID-19, та розробити план дій в надзвичайній ситуації за наявності перших проявів симптомів респіраторних захворювань співробітників.

В свою чергу, фармацевтичним працівникам рекомендується застосовувати засоби індивідуального захисту та дезінфекувати робоче середовище, виробничі та службові приміщення.

Нагадаємо, Кабінет Міністрів прийняв рішення щодо обмеження пасажирських перевезень. Зокрема, метро у Києві закриють вже сьогодні, 17 березня.