Новини
Україна
Автоновини

Антимономонопольний комітет очікує від мереж АЗС більшого зниження цін на пальне


В АМКУ протягом останніх декількох тижнів фіксують тенденцію до незначного зниження цін на пальне, проте вважають, що ціна може бути нижчою на 3-5 грн.

Про це повідомляє пресслужба АКМУ напередодні зустрічі з представниками найбільших мереж АЗС.

 «Комітет водночас отримує дані від аналітичних агентств, які вказують на наявний потенціал до ще більшого зниження ціни. Наприклад, для бензину марки А-95 виправданим може бути зниження іще на 3-5 гривень», — повідомляють у відомстві.

Нагадаємо, 5 грудня 2019 року АМКУ вже надавав обов’язкові до розгляду рекомендації найбільшим гравцям на ринку роздрібної торгівлі нафтопродуктами на підставі того, що роздрібні ціни на бензин не відображали зниження цін на оптові поставки. Тобто, ціни на заправках були вищими, ніж мали б бути за умов чесної конкуренції.

На 31 березня запланована зустріч з АМКУ з представниками найбільших українських мереж АЗС, які працюють під брендами WOG, OKKO, Ukrnafta, Socar, UPG. Така робота, як вважають в АМКУ, має призвести до подальшого зниження роздрібних цін на високооктанові бензини та дизельне паливо до рівня, який відображав би справжню дієву конкуренцію на цьому ринку.