Блоги

Антон Мартинов: Витрати українців на книги за програмою "єПідтримка" перевищили вже 500 млн грн

Індустрія не бачила таких грошей вже давно. А за такий короткий проміжок часу, може, й ніколи.

Антон Мартинов: Витрати українців на книги за програмою

Витрати українців на книги за програмою "єПідтримка" перевищили вже 500 млн грн.

За місяць. Це чотири бюджети Українського Інституту Книги у 2021-му. Індустрія не бачила таких грошей вже давно. А за такий короткий проміжок часу, може, й ніколи.

Цікаво було б побачити пропорцію: скільки грошей залишилось в Україні і скільки буде виведено через покупку російських книг в українських книгарнях і інтернет-магазинах, які торгують книгами і мають відповідний МСС-код на терміналі.

Простого варіанту, як підтримати саме українську книжку, немає, бо треба до обліку додавати параметри, вести статистику і відстежувати книжку за ISBN-кодом (це штрих-код, де закодовано ID країни і видавця), але це сильно ускладнює систему на загальнодержавному рівні, особливо коли в програмі підтримки беруть участь інші сектори.

Антон Мартинов: Витрати українців на книги за програмою

Ми ж сильні і багаті, тому можемо підтримати всіх, навіть тих, хто стотисячним угрупуванням стоїть на кордоні (треба ж комусь нас від НАТО захищати, зрештою).

Але якщо серйозно, то чиї книги купувати, кого підтримувати, залежить нині тільки від вас, шановні співгромадяни.

Першоджерело за посиланням.

На цій сторінці представлені насамперед думки автора, які можуть не збігатися з позицією редакції інформагенції "Погляд".

Ми публікуємо авторські матеріали передусім заради дискусії щодо важливих питань, бо віримо в силу громадянського суспільства і публічного діалогу.

Якщо вам є чим поділитися, чекаємо на ваші дописи. Пишіть!

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.