Новини
Україна
Новини Київської області
Здоров'я
Київ

Антон Геращенко розповів кого направлять на обсервацію і як чинитимуть з хуліганами


 "Хуліганства та насилля ми не допустимо. У разі необхідності залучатиметься не лише поліція, а і Нацгвардія, як формування з охорони громадського порядку", – сказав заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко в ефірі «Громадського".

Він зазначив, що люди, які повернулися з країн із місцевою передачею коронавірусу, мають пройти обов’язкову обсервацію. Також нагадав про обмеження пасажирських перевезень та виключення, які приймаються для евакуаційних рейсів.

"Це було зроблено для двох авіарейсів із Катару, якими прилетіло 358 осіб. За нашими даними, вони були попереджені, що їм необхідно буде пройти обсервацію протягом 14 днів", – заявив Антон Геращенко.

Він зауважив, що 318 громадян вже знаходяться на обсервації, а решта 40 осіб відмовляються туди їхати. "Ми ведемо переговори, сподіваємося, що вони зрозуміють, що не мають права ризикувати здоров’ям інших, ми не знаємо чи хтось із них захворів, і їм треба 14 днів побути в обсервації", – сказав Антон Геращенко.

Він наголосив, що під час ізоляції не можна виходити за межі обсервації, бажано ні з ким не спілкуватися (окрім як електронними засобами зв’язку). «Задача обсервації – виявити чи особа інфікована, оскільки вона може про це не знати та заразити інших»,– повідомив Антон Геращенко.

Заступник міністра внутрішніх справ підкреслив, що правоохоронні органи не допустять хуліганства під час процедури направлення таких осіб в обсервацію: «Сила застосовується лише в випадках, визначених законодавством. В рамках цих переговорів сила не застосовувалась, проте, якщо буде хуліганство, як в «Борисполі», це не припустимо.

Нагадаємо, українці, які прибули із Катару, відмовлялися їхати на обсервацію