Новини
Екологія
Повітря
За кордоном

Антарктиду атакує хвиля тепла: на «крижаному материку» чергові температурні рекорди


На Землі Уїлкса в Антарктиді зафіксували першу в історії спостережень хвилю тепла.

На дослідницькій станції «Кейсі», розташованій в затоці Вінсенес на Землі Уїлкса зафіксовано першу в історію спостережень хвилю тепла. Про це вчені розповіли у своєму звіті на Wiley Online Library.

Протягом трьох днів, в період між 23 і 26 січня, в цьому регіоні були зафіксували «найвищі температури за всю історію спостережень». Мінімальна температура була вище нуля, а максимальна досягла +9,2°C. При цьому середня максимальна температура для «Кейсі» в січні становить +2,3°C.

Довідково:
Хвилі тепла – природне явище, що характеризується періодом аномально теплої погоди, яка проявляється на певній території. Хоча для хвиль тепла немає єдиного універсального методу дослідження, вчені з Австралійської антарктичної програми класифікували цю подію як триденний період з екстремальними максимальними і мінімальними температурами.

Вчені відзначають, що це тепле літо може значно вплинути на біологію Антарктиди і, ймовірно, призведе до довгострокових збоїв в екосистемах, спільнотах і популяціях. Більш високі температури можуть викликати теплове навантаження на деякі організми. Зокрема, це призведе до прискореного зростання і розмноження мохів, лишайників, бактерій та безхребетних.

Нагадаємо, в лютому вперше за всю історію спостережень температура в Антарктиді перевищила 20°C. Також в останній місяць зими супутник НАСА зафіксував танення 20% сніжного покриву Антарктиди.