Новини
За кордоном
Політика

Ангела Меркель покинула посаду канцлера Німеччини (ВІДЕО)

Після 16 років роботи, канцлер Німеччини Ангела Меркель покинула свою посаду.

У Берліні у четвер, 2 грудня, провели офіційну частину церемонії прощання Ангели Меркель із посадою канцлера ФРН.

Захід провели у дворі Міністерства оборони країни. Було присутньо близько 200 осіб, зокрема 52 міністри урядів різних періодів.

На її честь запустили феєрверк та провели військовий марш. Канцлер, традиційно, мала право вибрати три композиції, які звучатимуть під час церемонії. Однією з них була пісня панк-рок виконавиці Ніни Хаген «Du hast den Farbfilm vergessen».

На прощальній церемонії Ангела Меркель звернулася до німців з промовою, в якій закликала їх довіряти одне одному.

«Останні два роки пандемії показали, наскільки важливою є довіра до політики, науки та суспільного дискурсу — але також і наскільки крихкою вона може бути»

Ангела Меркель


Наразі Ангела Меркель залишається в статусі тимчасово виконуючої обов'язки канцлера, поки парламент офіційно не вибере нового. Після цього Меркель піде з політики.

За даними соціального опитування 52% німців заявили, що не будуть сумувати за канцлером, а 38% опитуваних сказали, що їм буде її не вистачати.

Повідомляється, що голосування за призначення нового канцлера Німеччини Олафа Шольца заплановано 8 грудня.

 
Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Також читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.