Блоги

Андрій Ковальов: Сторіччя українізації Успенської громади у Тарасівці

26 січня 1922 року рішенням Всеукраїнської православної церковної ради до Української Автокефальної Православної Церкви приєдналися громади православних храмів, які напередодні вийшли з московської духовної окупації.

Андрій Ковальов: Сторіччя українізації Успенської громади у Тарасівці - зображення
  • Миколаївський храм села Крушинка, Київського повіту (нині Київської області);

  • Успенський храм села Боярка (з 1924 року село Тарасівка, нині – Фастівського району, Київської області).

Андрій Ковальов: Сторіччя українізації Успенської громади у Тарасівці - зображення

На малюнку французького лікаря та краєзнавця П‘єра Де ля Фліза з альбомі 1854 року зображений краєвид села Боярка, де добре видно дерев’яний Успенський храм із дзвінницею, 1810 року побудови.

Саме у цьому храмі діяла парафія УАПЦ, яка була фізично ліквідована у час Голодомору, пізніше храм було знищено.

Зараз на місці старого церковища представники Української Православної Церкви Московського Патріархата відбудовують цегляний храм.

Першоджерело за посиланням.

На цій сторінці представлені насамперед думки автора, які можуть не збігатися з позицією редакції інформагенції "Погляд".

Ми публікуємо авторські матеріали передусім заради дискусії щодо важливих питань, бо віримо в силу громадянського суспільства і публічного діалогу.

Якщо вам є чим поділитися, чекаємо на ваші дописи. Пишіть!

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.