Новини
Культура
Україна-суспільство
Новини Кіно

Американці зняли фільм про події Чорнобиля


6 травня на американському телеканалі HBO вийшла перша серія міні-серіалу «Чорнобиль».

Сценарист картини - Крейг Мазін, так розповів про основні акценти в кінострічці:

«Вибух — це насправді найменш цікаве з того, що сталося». Чорнобиль» — це не фільм-катастрофа, а людська історія". Як письменник я відчував величезну відповідальність не лише перед населенням колишнього Радянського Союзу, а й дуже конкретно перед народом України», — сказав він.

Перед зйомками сценарист дивився документальні фільми, звіти, читав книжки, інтерв’ю, радився з мешканцями Прип'яті та колишніми ліквідаторами. У стрічці хотіли відтворити всі культурні подробиці того часу.

#action=share

Знімали серіал у Литві та Україні. Литву обрали, адже там є радянські будівлі для відтворення локацій тих часів, а також був доступ до Інгалінської атомної електростанції (так званої сестри Чорнобильської АЕС). Роль Прип'яті «грав» спальний район Вільнюса.

"Світові «потрібно знати повну історію Чорнобильської катастрофи, яка спричинила так багато страждань і трагедій для багатьох жертв», каже сценарист Крейг Мазін.

В Україні серіал можна побачити на платформах oll.tv, megogo.net, sweet.tv, divan.tv з підпискою, що включає колекцію «Амедіатека».

Повідомляє : Громадське