Новини
Здоров'я
Новини світу

Америка може виставити Китаю рахунок за COVID-19


(AP Photo/Alex Brandon)

Президент США Дональд Трамп 27 квітня на пресконференції в Білому Домі заявив, що в Америці не виключають варіанту стягнення із Китаю фінансової компенсацї за розповсюдження коронавірусної інфекції.

На запитання журналістки, чи готові США за прикладом Німеччини, яка нібито виставила Китаю рахунок за спалах нового коронавірусу, Трамп допустив, що Вашингтон може висунути фінансові претензії Пекіну.

«Ми вивчаємо варіанти, і ми говоримо про набагато більші гроші, ніж Німеччина. Ми поки не прийняли остаточного рішення», — зазначив він.

Трамп додав, що в США проводять серйозне розслідування дій влади Китаю під час спалаху коронавірусу в Ухані.

За його словами можна було зупинити коронавірус на місці і запобігти подальшому поширенню інфекції.

Зауважимо, що Німеччина приєдналася до країн, що закликають керівництво Китаю прояснити обставини поширення коронавірусу в країні, повідомляє DW.

«Китайська сторона в ситуації світової кризи повинна продемонструвати повну відкритість, особливо в питанні виникнення вірусу», – заявив міністр з питань економічного співробітництва і розвитку Німеччини Герд Мюллер. За його словами, необхідно прояснити теорію можливого лабораторного походження збудника захворювання COVID-19.

У свою чергу, керівник лабораторії інституту вірусології в китайському місті Ухань Юань Чжімін відкинув можливість подібного походження вірусу.

«Команда вчених точно знає, якого роду дослідження проводять в інституті і як там поводяться з вірусами і зразками. Жоден співробітник лабораторії не був заражений», – запевнив Чжімін.

Нагадаємо, що Дональд Трамп планує зупинити фінансування Всесвітньої організації охорони здоров’я через її помилки у реагуванні на пандемію коронавірусу. За його словами, організація «отримує великі суми коштів із США», і хоча окремі програми ВООЗ заслуговують уваги, але у цілому було допущено багато помилок.