Новини
Україна
Україна-суспільство

7 червня - День Святої Трійці


Керівництво України привітало всіх із великим християнським святом

У неділю сьомого тижня після Великодня християни східного обряду святкують відзначають День Святої Трійці, або П’ятидесятницю. Цей день відзначають із  з IV століття, після того, як  церква прийняла догмат про Трійцю - визнання існування єдиного Бога з одночасним визнанням трьох його проявів (ликів, іпостасей). Як зазначив на своїй Фейсбук-сторінці митрополит ПЦУ  Епіфаній, «згадувана сьогодні подія зішестя Святого Духа на апостолів має велике значення, бо вона знаменує створення Церкви Христової, тому це свято ще називають Днем народження Церкви».

Воно традиційно співпадає із дохристиянськими Зеленими святами, традиції яких знайшли відголос насамперед у прикрашанні  церков, жител, тощо зеленими гілками і травою.

Цього року свято припало на сьогодні, 7 червня.

Вітаючи українців зі святом, Президент Володимир Зеленський зазначив на своїй Фейсбук-сторніці: «Кожен відзначатиме це свято по-своєму... Та що б хто не робив цього світлого дня, вірю – всі ми дотримаємося старовинного народного звичаю: не будемо сваритися, тримати на когось зла й заздрити. Гадаю, ніхто не буде проти, щоб у цьому плані кожен новий день був, як свято Трійці. Бо тільки з чистою душею й серцем, без зла, образ і лихих думок ми з вами зможемо зробити нашу країну кращою».

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль побажав усім, аби Отець, Син і Святий Дух оберігали кожну сім'ю, приносячи в оселю лише душевний спокій, міцне здоров'я та віру в перемогу добра та світлих ідеалів.

«Важливо, що завдяки послабленню карантину в цей день віряни зможуть потрапити на богослужіння до храмів», зауважив у привітанні голова Верховної Ради Дмитро Разумков «Нехай цей день принесене у ваші оселі мир, злагоду та процвітання. Бажаю вам сімейного затишку, успіхів у всіх починаннях та багато щасливих посмішок навколо».