Новини
Україна
Дати
Всесвіт

60 років тому: сьогодні в світі відзначають День космонавтики


12 квітня 1961 року космонавт Юрій Гагарін здійснив перший орбітальний політ навколо Землі на космічному кораблі «Восток».

Фото: pixabay.com

Цей політ, який відбувся 60 років тому, став початком нової космічної ери для землян. Керував першим в історії польотом людини в космос Сергій Павлович Корольов. Саме завдяки праці видатного конструктора Гагаріна зробив один виток навколо планети і успішно повернувся на Землю, провівши на орбіті загалом 108 хвилин.

До слова, Сергій Павлович також за чотири роки до цього керував запуском першого в світі штучного супутника Землі.

Як повідомляв «Погляд», цьогоріч ВР пропонувало відзначити День космонавтики на державному рівні, адже саме завдяки Сергію Корольову, українському основоположнику практичної космонавтики, відбувся перший політ людини у космос.

Космічні онлайн заходи

На сьогодні заплановано чимало заходів у Національному музеї космонавтики ім. Сергія Павловича Корольова. Більшість з них відбудуться в режимі онлайн, адже з початку березня заклад через карантинні обмеження тимчасове не приймає відвідувачів. А протягом місяця на сайті музею проходитиме флешмоб «Бути Першим».

Фото: Facebook/Національний музей космонавтики імені Сергія Павловича Корольова

Нагадаємо, Ілон Маск під час розмови з родиною Корольова назвав українського академіка «одним з найкращих».

Для зручності і аби бути першим у курсі найсвіжіших новин України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Щоб не пропустити найсвіжіші новини – обов’язково вмикайте повідомлення у вашому Telegram.