Новини
Обухів
Культура
Дати

50 років тому помер видатний поет з Обухова Андрій Малишко


17 лютого минає 50-та річниця з дня смерті великого українського поета Андрія Самійловича Малишка, який народився в Обухові.

Земляки Андрія Самійловича Малишка пам’ятають його творчу спадщину, поетичне слово, що стало піснею, відомою на увесь світ.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=22&v=DV2NhqE4E6k&feature=emb_logo

В Обухові функціонує музей-садиба, де народився і жив поет, школу, де він навчався, і яка носить його ім’я. У краєзнавчому музеї створена кімната з експозицією його особистих речей та творчого надбання.

Протягом року і рідному місті Андрія Малишка проводяться культурно-мистецькі заходи присвячені поету.

Він народився в сім'ї шевця. Закінчив семирічку у рідному селі, вчився у медичному технікумі, потім — на літературному факультеті Київського інституту народної освіти.

В 1932 році закінчив інститут, учителював в Овручі. Потім була служба в армії. Після демобілізації переїхав до Харкова і працював журналістом у місцевих газетах.

Під час Другої світової війни був військовим кореспондентом у фронтових газетах. Після війни працював відповідальним редактором журналу «Дніпро» У 1930 р. надрукував перші вірші в журналах.

Муза багато років не покидала майстра рими. Поет радував співвітчизників багатьма віршами. Найвідоміший з них "Пісня про рушник"

Портрет Малишка на реверсі монети НБУ

Поштова марка з зображенням поета