Новини
Суспільство
Культура
Дати
Новини світу

30 липня — Міжнародний день дружби


Фото: https://yvision.kz/

Уже вдесяте у всьому світі святкують Міжнародний день дружби.

Сьогодні, 30 липня, у світі відзначають Міжнародний день дружби. Його започаткувала Генеральна Асамблея Організації об'єднаних націй 27 квітня 2011 року.

ООН встановила це свято для того, щоб нагадати людям не лише про дружбу у звичному для нас розумінні цього слова, але і про товаришування між країнами і народами для збереження миру.

ООН пропонує відзначати цей день у відповідності з культурними традиціями тієї чи іншої країни та організовувати заходи, спрямовані на заохочення діалогу між країнами, взаємопорозумінню та примиренню. У 2014 році, коли почалася війна на Донбасі, генсек ООН Пан Гі Мун закликав не допустити виникнення конфліктів і закласти міцний фундамент міцного миру.

«У цьому році Міжнародний день дружби припав на той час, коли в багатьох частинах світу тривають широкомасштабні війни, ширяться насильство і недовіра між людьми. Люди, які раніше жили в злагоді, опиняються в умовах конфлікту зі своїми сусідами; люди, у яких немає іншого вибору, крім як жити разом, виявляються все далі один від одного. Яка б не була причина ворожнечі та збройного насильства, які б могутні сили не стояли за ними, людський дух може бути набагато сильнішим. Наш священний обов'язок полягає в тому, щоб забезпечити його урочистість. З нагоди Міжнародного дня дружби давайте згадаємо про те, що нас пов'язує незалежно від раси, релігії, статі, сексуальної орієнтації чи кордонів. Давайте розвивати солідарність, адже ми — єдина людська родина на нашій єдиній планеті. Давайте прагнути до справжньої, міцної дружби», - говорилось у привітанні Гі Муна.

Нагадаємо, 30 липня на планету Марс відправляють новий ровер NASA.