Новини
Україна
Суспільство
Екологія
Україна-суспільство

3 липня – День без поліетилену: коли Україна відмовиться від пакетів?


Сьогодні, в День без поліетилену, українцям пропонують на добу відмовитися від пластикових пакетів, тим паче, що вже за кілька років нам потрібно буде звикати жити без цього шкідливого повсякденного пластику.

Фото: pixabay.com

Екоторбинки, паперові пакети, авоськи та навіть пакети з кукурудзяного крохмалю – альтернатив, які дозволяють відмовитися від пластикових пакетів, чимало. Та попри це, щороку кожен українець використовує близько 500 поліетиленових пакетів.

Такі данні наводять в пояснювальній записці до законопроєкту 2051-1 про обмеження обігу пластикових пакетів на території України, який минулоріч був зареєстрований у парламенті.

«У разі прийняття, закон вступить у дію з 1 січня 2021 року – від цього дня усі тонкі пластикові пакети товщиною до 50 мікрон буде заборонено поширювати», – пояснюють в міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів.

До речі, така заборона існує вже у 33 країнах світу. Тож почати формувати нову екологічну поведінку у себе можна вже сьогодні, адже у більшості випадків #ПакетНЕпотрібен.