Новини
Культура
Дати

26 вересня: день мов, моря та відмови від ядерної зброї


Фото: walldeco.ua

Сьогодні у Європі та світі відзначають одразу три різні дати: Європейський день мов, Всесвітній день моря та Міжнародний день за повну ліквідацію ядерної зброї.

Про це повідомляють в "Укрінформі".

Найдавніше зі свят - Всесвітній день моря, який Міжнародна морська організація (орган ООН) впровадила 1978 року. Призначення свята - нагадати про збереження біорозмаїття, небезпеку забруднення нафтою, боротьбу з браконьєрством та морський туризм. Цьогоріч тема дня - "Зміцнення ролі жінок в морському співтоваристві", яка спрямована на збільшення кількості жінок-мореплавців та їх ролі у галузі.

Європейський Союз за ініціативи Ради Європи та підтримки ЮНЕСКО 26 вересня відзначає Європейський день мов. Вперше подію провели 2001 року. Мета свята - заохочувати людей до вивчення мов, популяризувати мови європейських народів.

25 грудня 2013 року сесією Генеральної Асамблеї ООН було вирішено відзначати сьогодні Міжнародний день за повну ліквідацію ядерної зброї. Ядерне роззброєння - одне з головних завдань ООН для забезпечення мирного співіснування людей.