26 квітня – день вшанування пам’яті загиблих внаслідок аварії на ЧАЕС
26 квітня – день вшанування пам’яті загиблих внаслідок аварії на ЧАЕС. В цей день 37 років тому світ побачив, до яких наслідків може призвести ядерна катастрофа.
У 1986 році стався вибух і подальше руйнування 4-го енергоблоку Чорнобильської атомної електростанції, розташованої на території України. Руйнування мало вибуховий характер, реактор був повністю зруйнований і в довкілля було викинуто велику кількість радіоактивних речовин. Трагедія забрала життя тисяч людей, стала причиною багатьох захворювань, принесла величезний збиток для навколишнього середовища. Жахливі наслідки цієї трагедії відчуваються й досі.
Визначити масштаби трагедії та її впливу на здоров’я людей важко досі. Так, 30 співробітників АЕС загинули внаслідок вибуху або гострої променевої хвороби в найближчі декілька місяців після дня аварії. Лише від раку, що розвинувся в результаті отриманої дози радіації, померли сотні тисяч людей.
26 квітня – є днем пам’яті про найбільшу техногенну катастрофу та вшанування героїзму персоналу ЧАЕС, пожежників, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків, які брали участь у ліквідації наслідків аварії.
Скільки б не минуло років, ця дата завжди буде в нашій пам’яті як чорна сторінка в історії України.
На жаль, сумний досвід історії засвоїли не всі. Попри важкі уроки Чорнобиля людство вперше у світовій історії опинилося перед загрозою ядерного тероризму. Детальніше – у матеріалі "Погляду". Нагадаємо, минулоріч в березні через дії російських окупантів Чорнобильська АЕС була повністю знеструмлена.
Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.