Новини
Культура
Дати
Україна-суспільство

26 березня відзначають День Національної гвардії України


Свято встановлено згідно з Указом Президента 18 березня 2015 року.

У законі зазначається: «Враховуючи значення та роль Національної гвардії України у виконанні завдань із забезпечення державної безпеки та оборони держави, захисту та охорони життя, прав, свобод і законних інтересів громадян, суспільства і держави від злочинних та інших протиправних посягань, охорони громадського порядку».

До особового складу Національної гвардії України входять військовослужбовці та працівники. Військовослужбовці проходять військову службу за контрактом та за призовом. Військовослужбовці Національної гвардії України на період військової служби зупиняють членство в політичних партіях та професійних спілках. Існує Військовий резерв Національної гвардії України. Резервісти, які проходять службу у Резерві Нацгвардії, одержують відповідні військові знання.

Про історію створення

У відновленій після революції в Російській імперії українській державі службу безпеки несла спершу міська та повітова міліція, за гетьманату державна варта, за Директорії знову міліція. Незалежно від цього, засновано 1919 для тієї ж служби «Кіш для охорони республіканського ладу». У 1920 організовано жандармерію. У зв'язку з цим видано «Тимчасову загальну інструкцію служби для жандармерії», затверджену військовим міністром УНР 24.09.1920, повідомляє Вікіпедія.

Про відродження

Постійна силова структура Національна гвардія України існувала з 1991 по 2000 рік. Однак, під час загострення ситуації в Криму та у східних регіонах України, прийняли рішення її відновити. 13 березня 2014 року Верховна Рада ухвалила закон «Про Національну гвардію України», відповідно якого ця структура – це військове формування з правоохоронними функціями. Базою для формування особового складу НГУ стали підрозділи Внутрішніх військ, а також добровольці. З квітня 2014 року особовий склад Нацгвардії у взаємодії зі Збройними силами України брав участь у бойових діях на Донбасі.

Раніше «Погляд» повідомляв про те, що 22 роки тому загинув В’ячеслав Чорновіл. Також ми розповідали про те, що 91-й день народження святкує геніальна Ліна Костенко

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube