Україна
Суспільство
Дати
Україна-суспільство

23 серпня Україна відзначає День Державного прапора

Саме під синьо-жовтим стягом український народ утвердив віковічну ідею про державність і самостійність.

23 серпня Україна відзначає День Державного прапора - зображення

Сьогодні, 23 серпня, Україна відзначає День Державного прапора України – символу національної єдності, честі та гідності.

Державний Прапор України – прапор із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього і жовтого кольору із співвідношенням ширини прапора до його довжини 2:3. Державний прапор - один з офіційних державних символів суверенітету держави. Відомо, що синьо-жовті кольори на прапорі мають щонайменше тисячолітню історію і сягають часів Київської Русі та Галицько-Волинського князівства.

Його синій та жовтий кольори – це поєднання чистого, мирного безхмарного неба, що простягнулося над жовтим безмежним полем хліба – символу мирної праці й достатку. Це прапор миролюбства. Адже тільки мир і повага до інших дає процвітання і добробут для кожного.

У День Державного прапора президент України Володимир Зеленський взяв участь в урочистій церемонії підняття синьо-жовтого стяга.

23 серпня Україна відзначає День Державного прапора - зображення

"Поєднання двох кольорів, які ми неймовірно любимо, бережемо й ніколи не проміняємо на жодні інші. Ніколи не визнаємо чужих кольорів на своїй землі й у своєму небі. І завжди готові захистити свій синьо-жовтий стяг", –

президент України Володимир Зеленський

Також президент висловив переконання, що синьо-жовтий прапор знову замайорить там, де він має бути по праву. Зокрема, український стяг знову буде на Азовському проспекті в Бердянську, на Зеленій алеї в Скадовську, над АЕС в Енергодарі та над Каховською ГЕС, на Аджигольському маяку й на Савур-Могилі, на берегах Сіверського Дінця, Кальміуса, біля Олешківських пісків.

Нагадаємо, днями Зеленський сказав, що судилище над полоненими буде лінією, за якою переговори з рф неможливі.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.