Новини
Україна
Всесвіт

21 грудня – найкоротший день у Північній півкулі


Сьогодні День зимового сонцестояння, або найкоротший день у 2020 році.

Фото: pixabay.com

21 грудня настав День зимового сонцестояння. У Північній півкулі сьогодні буде найкоротший день і найдовша ніч у році.

Сонце, рухаючись по екліптиці, в цей день досягає самого віддаленого положення від небесного екватора в бік Південного полюса. У Північній півкулі планети настає астрономічна зима, а у Південній – літо. При цьому у Північній півкулі сьогодні буде найкоротший світловий день і найдовша ніч.

Як повідомляв «Погляд», метеорологічна зима до столиці вперше за два роки прийшла на початку грудня.

Сьогодні світловий день триватиме вісім годин. Сонце зійшло о 7:56 за київським часом, а зайде о 15:56. Після Дня зимового сонцестояння тривалість світлового дня почне збільшуватися. Вже 1 січня світловий день у Києві триватиме 8 год 6 хв 28 с.

«У 2020 році зимове сонцестояння відбудеться 21 грудня о 10 год 02 хв за міжнародним скоординованим часом (за київським поясним часом в Україні це буде о 12.02)», – повідомляють на Facebook-сторінці Meteorology and Climatology Department of TSNUK.

Нагадаємо, 21 грудня українці матимуть можливість спостерігати максимальне зближення Сатурна та Юпітера, що дозволить побачити вперше за 800 років «Віфлеємську зірку».

А чим ще дивує зіркове небо грудня 2020 року – читайте за посиланням.

Для зручності і аби бути першим у курсі найсвіжіших новин України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Щоб не пропустити найсвіжіші новини – обов’язково вмикайте повідомлення у вашому Telegram.