Новини
Україна
Новини Київської області
Культура
Дати
ПроХОРОШЕ

21 червня в Україні відзначають День батька


8 травня 2019 року Кабінет міністрів затвердив указ президента про призначення загальнонаціонального Дня батька. День батька тепер відзначається щорічно у третю неділю червня.

У Державній службі статистики України повідомили, що в країні 2019-го найчастіше татусями ставали у віці від 30 до 39 років.

На другому місці 20-29 років, третє - 40-49, четверте - 50 років і старше. І найменше батьками ставали чоловіки у віці до 20 років.

Історія святкування Дня батька

Як і у випадку з Днем матері, святкувати День батька запропонувала вдячна донька. Місіс Дод з міста Спонканн хотіла висловити вдячність своєму батькові, якому довелося самостійно виховувати шістьох дітей, після того як їхня мати померла, народивши шостого хлопчика. Вперше свято відзначили 19 червня 1910 року.

Але національним святом в США День батька став тільки в 1966 році завдяки президенту Ліндону Джонсону. Поступово до традиції святкування Дня батька кожну третю неділю червня приєдналися й інші країни.

В Україні у 2006 році з ініціативою відзначати День батька виступили представники громадської організації Міжнародний Центр Батьківства. Згодом на підтримку ініціативи зібрали 10 тисяч підписів під листом до Президента України, провели регіональні громадські форуми та Всеукраїнський форум. У 2009 році Всеукраїнський громадський комітет з підтримки сім'ї та відповідального батьківства оголосив про щорічне святкування Всенародного Дня батька в третю неділю вересня.

У 2019 році тодішнім президентом України Петром Порошенком був підписаний указ про перенесення дати святкування на третю неділю червня. У документі зазначено, що одна з цілей свята - підвищення статусу чоловіка як батька в процесі виховання дітей.

Зазначимо, як повідомляв "Погляд", на початку червня народні депутати у першому читанні підтримали проєкт закону, прийняття якого дозволить громадянам за бажанням змінювати своє ім’я по батькові.